اداره کل برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در شورای روابط عمومی استان مطرح کرد: مسئولان روابط عمومی‌، باید نقطه اتصال تمامی مجموعه‌های یک سازمان باشند

۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۲۱:۲۵ کد : ۷۸۹۴ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۴۰
در راستای ایجاد هماهنگی و تلاش در جهت توسعه فعالیت‌های روابط عمومی‌ها، شورای روابط عمومی دانشگاه با حضور دکتر بابک آل طه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان؛ دکتر محمود آقاجانی، رئیس دبیرخانه هیات امنای استان کرمان؛ علیرضا گودرزی، مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی استان وروسا و مسئولان روابط عمومی واحدهای دانشگاهی در کرمان تشکیل جلسه داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در شورای روابط عمومی استان مطرح کرد:  مسئولان روابط عمومی‌، باید نقطه اتصال تمامی مجموعه‌های یک سازمان باشند

به گزارش اداره روابط عمومی دانشگاه،در این جلسه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از تلاش‌های مسئولان روابط عمومی واحدهای دانشگاهی استان قدردانی کرد و گفت: «روابط عمومی‌ها باید در چارچوب وظایف خود و راهبردهای دانشگاه، خدمات و افتخارات دانشگاه را به جامعه و سایر نهاد‌ها اطلاع رسانی کنند.»

دکتر بابک آل طه به نقش مهم روابط عمومی‌ها در تسهیل ارتباطات دوسویه بین دانشگاه و مخاطبان تاکید کرد و افزود:« مسئولان روابط عمومی‌، باید از آگاه‌ترین افراد و نقطه اتصال تمامی مجموعه‌های یک سازمان باشند.»

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان همچنین ازمدیریت توانمند دکتر میرزاده، ریاست عالی دانشگاه قدردانی کرد و گفت:« در دهه ارتقاء کیفیت، دانشگاه آزاد اسلامی چهار رویکرد «توسعه تحصیلات تکمیلی»، «ترمیم هرم هیات علمی»، «توسعه شرکت‌های دانش بنیان» و «طرح‌های فرهنگی ماندگار» را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده و شایسته است مسئولان روابط عمومی بیش از گذشته نسبت به تنویر افکار عمومی در زمینه این رویکرد‌ها اهتمام ویژه‌ای کنند. »

آل طه در خصوص توسعه تحصیلات تکمیلی گفت:« بین ۳۵ تا ۵۰ درصد بار آموزش عالی بر دوش دانشگاه آزاد اسلامی است و خوشبختانه طی چند سال اخیر، توسعه تحصیلات تکمیلی در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری توانسته کشور را در زمره یکی از کشورهای بر‌تر منطقه قرار دهد. »

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان در خصوص «ترمیم هرم هیات علمی» نیز گفت: «یکی از شاخص‌های توسعه تحصیلات تکمیلی «ترمیم هرم هیات علمی» است و در همین راستا، تا سال آینده بالغ بر ۳۰۰ عضو هیات علمی به جمع خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان خواهند پیوست که فراخوان آن از طریق سایت جذب هیات علمی به اطلاع متقاضیان رسیده است. »

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، «توسعه شرکت‌های دانش بنیان» را یکی دیگر از راهبردهای دانشگاه برشمرد و گفت: «توسعه اقتصاد دانش بنیان، مبنای اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری به این موضوع تاکید ویژه دارند. »

آل طه با تاکید براینکه در سند چشم انداز۱۴۰۴ مقرر گردیده ۵۰ درصد اقتصاد کشور مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان باشد افزود:« با توجه به سند چشم انداز باید۲۵۰میلیارد دلار از اقتصاد کشور تا سال ۱۴۰۴ برپایه اقتصاد دانش بنیان و تولید علم باشد که سهم دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۱۰۰ میلیار دلار است. »

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با اعلام اینکه از حدود ۶۰ سال پیش، تولید محصولات مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان در کشور پیشرفته دنیا عملیاتی شده افزود:« شرکت‌های دانش بنیان باید با ایجاد بستری مناسب، ایده‌هایی که مبنای علمی دارند را تبدیل به فرصت و محصولات دانش بنیان کنند. »

وی، طرح «سا‌ها» را یکی دیگر از ایده‌های خوب دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و گفت: «با توجه به اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی بسیار مناسبی برخوردارند، در طرح سا‌ها «سامانه همکار آزاد اسلامی» هم افزایی این امکانات می‌تواند نقش مهمی در زمینه تحقیقات و درآمدزایی ایفا کند. »

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به طرح شهرک‌های شفا «شهرک فناوری آزاد اسلامی» نیز اشاره کرد و گفت:« با اجرای این شهرک‌ها و بعد از تولید ایده‌ها، یک فضای تحقیقاتی در اختیار صاحبان ایده‌ها قرار خواهد گرفت. »

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان در خصوص «طرح‌های فرهنگی ماندگار» افزود: «طرح‌های فرهنگی ماندگار در واحد‌ها و مراکز دانشگاهی یکی از معیارهای مهم و اساسی در بررسی ارتقاء سطح واحد‌ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی است. »

در ادامه این شورا، دکتر محمود آقاجانی رئیس دبیرخانه هیات امنای استان کرمان پیرامون وظایف روابط عمومی‌ها به ایراد سخن پرداخت و سپس مسئولان روابط عمومی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان پیرامون دستور کار جلسه به بحث و بررسی پرداختند.


نظر شما :