اداره کل برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان

نایب رئیس اول مجلس: خوشبختانه امروز دانشگاه آزاد اسلامی به جای توسعه کمی، برای کیفی‌سازی تلاش می‌کند

۲۷ آبان ۱۳۹۵ | ۲۱:۱۸ کد : ۸۰۸۹ اخبار واحد
تعداد بازدید:۱۴۲
نایب رئیس اول مجلس: خوشبختانه امروز دانشگاه آزاد اسلامی به جای توسعه کمی، برای کیفی‌سازی تلاش می‌کند

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی روند عملکرد مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی را تلاش برای کیفی‌سازی خواند.

دکتر مسعود پزشکیان، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و نماینده تبریز در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: «همه دانشگاه‌های کشور نیاز به بازنگری دقیق در برنامه‌ریزی و هدفمندی دارند. دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این امر مستثنی نیست مخصوصا که به بودجه دولت وابسته نیست.»

او ادامه داد: «با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از دولت بودجه نمی‌گیرد و دستش در امور مالی بازتر است، باید رشته‌های کاربردی و اثربخش را تقویت و راه‌اندازی کند.»

پزشکیان به برنامه‌ریزی برای حذف رشته‌ها و راه‌اندازی رشته‌های جدید اشاره کرد و گفت: «متقاضیان رشته‌هایی که بازار کار ندارند و فارغ‌التحصیلانشان بعد از دوره تحصیل بیکار می‌مانند، به مرور زمان کم می‌شود. این رشته‌ها هزینه اضافی برای دانشگاه ایجاد می‌کند. بنابراین این رشته‌ها باید حذف و رشته‌های جدید و کاربردی جایگزین آنها شوند.»

نایب رئیس اول مجلس درباره عملکرد مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی در تلاش است تا ساختارها را اصلاح کند و روند را بر حل مسائل و مشکلات گذشته است.»

او افزود: «روند کار دانشگاه آزاد اسلامی به سمت اصلاح و بهبود کیفیت امور می‌رود. خوشبختانه امروز دانشگاه آزاد اسلامی به جای اینکه به توسعه کمی فکر کند برای کارایی، اثربخشی و کیفیت برنامه‌ریزی می‌کند.»

 


نظر شما :